جاهای دیدنی گرجستان

معرفی کاخ دادیانی گرجستان

کاخ دادیانی گرجستان از کاخ های قدیمی در گرجستان است که متعلق به خانواده دادیانی است. در حال حاضر این کاخ از موزه های با ارزش گرجستان در زوگدیدی محسوب می شود.زوگدیدی از شهرهای گرجستان واقع در استان تاریخی سامِگرلو(مینگرلیا) در غرب این کشور است. شهر زوگدیدی در شمال غربی استان سامگرلو جای دارد. زوگدیدی مرکز منطقه  سامگرلو-زمو سوانتی است که دو استان تاریخی سامگرلو و سِوانتی را در برگرفته است.

کاخ دادیانی در شهر زوگدیدی در گرجستان واقع شده است. زوگدیدی یکی از شهرهای کشور گرجستان است که در مسیر رسین به باتومیو شهر مستیا قرار گرفته است. از شهر باتومی حدود ۲٫۵ ساعت فاصله دارد و به ساحل معروف آناکلیا بسیار نزدیک است.در اوایل سال ۱۸۴۸، شاهزاده سامگرلو، دیوید دادیانی، مهمانان خود را به بازدید از مجموعه باستان شناسی نوکالاکوی (Nokalakevi) و مجموعه شخصی هنری خودش در کاخ دادیانی دعوت کرد. برخی از آثار موجود در این مجموعه توسط خود شاهزاده دیوید دادیانی در مجموعه باستانی نوکالاکوی کشف شده بود و بعضی از آنها از مجموعه داران آثار هنری و باستانی خریداری شده بود.

مهمترین حفاری باستان شناسی دیوید دادیانی، تحقیق از مجموعه باستان شناسی نوکالاکوی بود که به نام آرشاپولیس در دوران باستان شناخته می شود.کاخ دادیانی گرجستان در سال ۱۹۲۱ توسط آکاکی چنتوریا  به موزه تبدیل شده است و شامل ۴۱۰۰۰ اثر هنری و باستانی از ۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا قرن نوزدهم میلادی می باشد. مهم ترین و با ارزش ترین این آثار پیراهن حضرت مریم و ماسک ناپلئون بناپارت است.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-30 09:38:36

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

55 + = 64

بستن