جاهای دیدنی گرجستان

معرفی موزه ملی تفلیس گرجستان

موزه ملی گرجستان در تفلیس از به هم پیوستن چندین موزه و گالری به وجود آمده و هر انچه که از یک موزه انتظار داشته باشید از کتاب های قدیمی گرفته تا آثار نفیس چوبی و شیشه ای و همچنین ابزار آلات جنگی در آن یافت می گردد . موزه ملی گرجستان که از بزرگترین موزه های موجود در این کشور است با گالری ها و سالن های مختلف سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند و آثار نفیس و ارزشمندی از ادوار مختلف را برای آنان به نمایش می گذارد . این موزه که از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می آید گنجینه ای عظیم و با ارزش از دوران قاجاریه و هخامنشی ایران را نیز در خود گنجانده و نقاشی های مربوط به هنرمندان ایرانی را در معرض دید عموم قرار داده است .

موزه ملی گرجستان در تفلیس و در خیابان معروف روستاولی واقع شده و با بیش از ۳ هزار شی گرانبها از برترین موزه های گرجستان و جاذبه های گردشگری تفلیس محسوب می گردد . این موزه غنی در سال ۲۰۰۴ میلادی برای بازدید همگان افتتاح شده اما پیشینه تشکیل نخستین گنجینه گرجستان به ۱۹۰ سال پیش بر می گردد . همانگونه که بیان شد در این موزه اشیای با ارزشی از دوران هخامنشی تا دوره معاصر وجود دارد که برای علاقه مندان به تاریخ این ادوار بسیار جذاب خواهد بود . در طبقه دوم موزه ، سالن بزرگی به نقاشی های زیبای هنرمندان ایرانی دوره قاجاریه اختصاص داده شده است که بسیار زیبا و جالب توجه می باشد یکی از مهمترین دلایل وجود این همه آثار ایرانی مربوط به دوره قاجاریه ، این است که بخش وسیعی از کشور گرجستان و شهر تفلیس در این دوران از نواحی شمالی ایران محسوب می شد که طی عهدنامه ننگین گلستان ، منطقه قفقاز که شامل بخش وسیعی از گرجستان هم بود از ایران جدا و ضمیمه خاک روسیه شد.

در این موزه به عنوان یکی از دیدنی های تفلیس ، آثار ارزشمندی چون تابلوهای نقاشی دوره قاجار ، قرآن های قدیمی ، تابلوهای نقاشی روی شیشه ، ظروف فلزی با سبک های مختلف ، آثار چوبی ، فرش ها و پارچه های دست باف ، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی ، شمشیر ، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران وجود دارد که هر ساله پذیرای تعداد زیادی بازدید کننده از کشورهای مختلف جهان است . همچنین در این موزه مجموعه های نفیسی از آثار هنر قرون وسطی مسیحی ، مجموعه طلا و نقره و جواهرات با ارزش مربوط به سرزمین باستانی کولخیس و همچنین آثار مختلف و گرانبهایی از هنرمندان اروپای شرقی و غربی ، روسیه و گرجستان به چشم می خورند که بر جذابیت آن افزوده اند .

موزه ملی گرجستان در تفلیس در نزدیکی میدان آزادی این شهر واقع شده و به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می گیرد . این موزه هر روزه به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۰ صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا ۶ بعد از ظهر باز است . بزرگسالان برای بازدید از این موزه باید ۳ الی ۷ لاری و دانش آموزان و بچه های مدرسه به ترتیب ۱ و ۰٫۵ لاری بپردازند همچنین کودکان زیر ۶ سال می توانند به طوری رایگان وارد موزه ملی گرجی ها شوند . اگر بازدید کنندگان و گردشگران تور گرجستان به صورت گروهی به این موزه مراجعه کنند مبلغ ورودی برای ایشان کمتر خواهد بود .

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-18 09:00:12

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 89 = 96

بستن