جاهای دیدنی گرجستان

معرفی منطقه‌ سوانتی گرجستان

منطقه سوانتی، منطقه‌ای کوهستانی در شمال غربی گرجستان است که به دلیل بناهای تاریخی خود مشهور است.

منطقه سوانتی یکی از زیباترین مناظر کوهستانی گرجستان با دهکده‌هایی به سبک قرون وسطایی و خانه‌های برج‌مانند است که با بیش از ۲۰۰ نوع بنای موجود در طول تاریخ بعنوان دیوارهای دفاعی در مقابل حمله متجاوزان به منطقه استفاده می‌شده است.

اهمیت این بناهای تاریخی بدلیل ساختمان‌هایی با نمای مربوط به قرون وسطی با ساختار ویژه و منحصر بفرد آنهاست. ساخت این مجموعه مربوط به سالهای ۶۶ قبل از میلاد تا ۲۴ بعد از میلاد می‌باشد که حضور چندین نسل را در بر می‌گیرد که نتیجه آن بسط و توسعه‌ی فرهنگ در منطقه بوده است. از قرن ۴ بعد از میلاد بعنوان یکی از توابع پادشاهی لازیکا شناخته می‌شده و در قرن ۸ نیز به کشور متحده پادشاهی گرجستان پیوست.

بسیاری از خانه‌های برج‌مانند این دهکده خراب شده و تبدیل به خرابه شده‌اند و امروزه این ساختمان‌های فروریخته به عنوان موزه مورد بازدید همگان هستند، البته در حدود ۲۰۰ قلعه و ۴۰۰ خانه سالم و دست نخورده تا به امروز باقی مانده‌اند و امروزه این دهکده تاریخی علاوه بر ساختمان‌های قرون وسطایی با بناهای منحصر به فرد و تاریخی و همچنین طبیعت زیبا و دلنشین بخاطر مجاورت با دو رودخانه، یکی از مهمترین دیدنی‌های توریستی گرجستان به شمار می‌آید.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-26 02:28:13

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 − = 65

بستن