جاهای دیدنی گرجستان

معرفی بلوار ساحلی باتومی گرجستان

می توان از بلوار ساحلی باتومی به عنوان قدیمی ترین جاذبه شهر نام برد، بلواری که در سال ۱۸۸۱ به دستور فرماندار شهر و به کمک یک باغبان آلمانی در کنار ساحل  شهر ساخته شد. این بلوار ۷ کیلومتری به دو قسمت جدید و قدیم تقسیم شده و دارای همان ساختار قدیمی بوده که چندین مجسمه مدرن، نیمکت و فواره به آن اضافه شده است. در اطراف این بلوار کافه ها، رستوران ها و کلوب هایی قرار دارد که در فصل تابستان میزبان سیل عظیمی از بازدیدکنندگان می باشند.
گرچه قدم زدن در کنار این ساحل در هر زمان از شبانه روز بسیار لذت بخش است اما در هنگام غروب بسیار فراموش نشدنی خواهد بود. غروبی نفس گیر و دلربا که تماشای آن در فضایی مملو از نسیم دریایی بسیار لذت بخش می باشد. همچنین می توانید با کرایه دوچرخه از باتوم ولو نهایت لذت را از این بلوار ببرید.در قسمت شمال شرقی این بلوار چرخ و فلکی جذاب، یکی از آثار تاریخی و فرهنگی گرجستان به نام برج الفبا با ارتفاع ۱۳۰ متری و مجسمه ۷ متری علی و نینو یافت می شود.
قسمت جنوبی بلوار هم میزبان مرتفع ترین ساختمان گرجستان یعنی برج باتومی با ارتفاع ۲۰۰ متری است، برجی شگفت انگیز که در کنار آن چرخ و فلک کوچکی به چشم می خورد. در ابتدا این بنا با هدف کاربردی و استفاده از آن به عنوان دانشگاه تکنولوژی توسط ساکاشویلی ساخته شده اما بعد از وی جانشینانش آن را به هتل لا مریدین فروختند. می توان از بخش جنوبی به عنوان بلوار نو نیز نام برد جاییکه میزبان یک دریاچه مصنوعی با فواره های رقصان خیره کننده و سیستم نورپردازی و سرگرم کننده جذابی می باشد.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-20 03:03:11

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 46

بستن