جاهای دیدنی گرجستان

معرفی آکواریوم دلفیناریوم باتومی گرجستان

آکواریوم نمایشی باتومی برای اولین بار در تاریخ بیستم اوت سال ۱۹۹۶ افتتاح شد، آکواریومی جذاب که زیستگاه گونه های جانداران دریایی نادر و ارزشمند اقیانوس شمالی مانند فُک بی گوش، سمور دریایی و فُک خزری می باشد. یک لاک پشت غول پیکر ۱۰۰ کیلوگرمی نیز از اقیانوس هند به این پارک آورده شده است. علاوه بر این جانداران منحصر به فرد، گونه های متعددی از انواع ماهی های تزئینی و ماهی های آب شیرین نیز در آن یافت می شود. آکواریوم باتومی با ظرفیت تقریبی ۲۰۰ هزار لیتری دارای ساختاری بسیار پیچیده ای و قطعات نمایشی و تجربی متعددی است. برای این آکواریوم یک تقویت کننده آب به منظور افزایش اکسیژن رسانی در آب و تنظیم درجه حرارت آن و فیلترهای فوق العاده ای برای ایجاد تعادل بیولوژیکی در آب در نظر گرفته شده است. این آکواریوم جایگاه ۱۰۰ گونه از ماهی های متنوع دریای سیاه گرجستان و ماهی های تزئینی می باشد. آکواریوم نمایشی باتومی در ابتدا به عنوان شاخه ای از پرورش ماهی گرجستان و موسسه پژوهشی و علمی اقیانوس شناسی ساخته شد و از سال ۱۹۹۸ تحت نظر پارک سیکس می به فعالیت خود ادامه داد. تا اینکه در تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۱۱ به یکی از مولفه های مرکز تحقیقاتی علمی گیاهان و جانوران دریای سیاه (Black Sea Flora and Fauna Scientific Research Center) تبدیل شد.
نمایش دلفین ها به سه زبان گرجی، انگلیسی و روسی به کمک هشت دلفین انجام می شود. در این برنامه دلفین ها با انجام تقریباً ۳۰ حرکت جذاب شما را هیجان زده می کنند، حرکاتی مانند رقص، بازی با حلقه و توپ و ایستادن روی دُم. با توجه به افزایش تقاضای بازدیدکنندگان این نمایش در فصل تابستان سه سانس در طول روز ارائه می شود. سالن آمفی تئاتر دلفین ها از ۴ بخش تشکیل شده و ظرفیت میزبانی از ۷۹۵ تماشاگر را دارد. همچنین امکانات لازم مانند صندلی چرخدار و آسانسور برای رفاه حال معلولین در این مکان یافت می شود. این مجتمع در سال ۱۹۷۵ به عنوان اولین پارک دلفین ها افتتاح شد و بعد از ۲۰ سال وقفه در ششم ماه مه سال ۲۰۱۱ درب های خود را به روی بازدیدکنندگان گشود.
اگر همیشه رویای شنا کردن با دلفین ها را در سرتان می پرورانید، این پارک محل دستیابی به رویاهایتان خواهد بود و شانس شنا کردن با این موجودات دوست داشتنی را برایتان فراهم می آورد.
کودکان زیر سه سال، افراد تحت تاثیر مواد روانگردان، مواد مخدر و الکل، افراد مبتلا به بیماری های پوستی و خانم ها در دوران قاعدگی نمی توانند از این برنامه استفاده نمایند.
لطفاً قبل از ورود به استخر تمام وسایلتان مانند طلا، جواهر و گیره سر را جدا کنید، دوش بگیرید، دستانتان را با مایع ضدعفونی نمایید، به دستورالعمل های مربیان گوش فرا دهید و از تماس دست با چشم دلفین ها و حفره های تنفسی آنها خودداری کنید.
همچنین کودکان زیر ۱۴ سال با دو فرد بزرگسال می توانند به استخر بروند. در صورتیکه کودکان بالای ۱۴ سال باشند تنها می توانند  یک بزرگسال به همراه خود داشته باشند. همچنین عکسبرداری و فیلمبرداری مجاز و رایگان است.
هزینه: قیمت بلیط برای تماشای نمایش دلفین ها ۱۵ لاری، آکواریوم ۲ لاری و هرینه برای ۱۵ دقیقه شنا کردن با دلفین ها برای کودکان ۳ تا ۱۶ سال۱۰۰ لاری و برای کودکان بالای ۱۶ سال ۱۵۰ لاری می باشد.
زمان اجرای نمایش: هر روز به جز دوشنبه ها ساعت ۱۶ و در طول فصل تابستان در ساعات ۱۴، ۱۷ و ۲۱

تاریخ انتشار اصلی : 2018-12-23 02:38:35

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + = 18

بستن